Szkoła tańca Salsa Wrocław

Salsa Wrocław - Nasze lekcje salsy we Wrocławiu.

Salsa WrocławSALSA Wrocław jest niezwykłym tańcem opartym na równie niezwykłej muzyce. Duże zróżnicowanie rytmów salsowych spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy: Salsa kubańska - Casino, Salsa portorykańska, Salsa Palladium Mambo, Salsa Kolumbijska i salsa liniowa: Salsa New York Style "na 2", Salsa Los Angeles Style "na 1", Salsa London Style.

Style salsy we Wrocławiu różnią się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków w muzyce (np. taniec na 1 lub na 2), geometrią tańca (taniec po kole lub w linii), sposobem prowadzenia partnerki, ilością elementów akrobatycznych w tańcu, istnieniem lub brakiem elementów solowych. Poza istnieniem wyróżnionych stylów, salsa pozwala tancerzom na dużą swobodę, tzn. oprócz kroku podstawowego i kilku zasad ruchowych nie ma tu reguł, których nie można nagiąć lub zmienić. Każdy może wnieść coś od siebie.

W latach 90-tych taniec salsa stał się coraz bardziej popularna i poszła dalej "w świat". Dotarła do niemal wszystkich jego zakątków i dla wielu ludzi stała się integralną częścią życia, zadomowiła się na całym świecie. W wielu miastach pojawiają się kluby lub salsoteki, w których tańczy się tylko salsę, a jej szkoły są w każdym większym mieście jak salsa we Wrocławiu. Dla niektórych taniec ten stał się istotą życia. 

Wybierz inny kurs wrocławskiej szkoły tańca:

Zapraszamy na kurs salsy do Szkoły Salsa Wrocław!

 

Tagi: salsa wrocław, lekcje salsy wrocław, salsa wrocław klub, kluby salsy wrocław, salsa wrocław piątek, wrocławską salsę, salsoteka, szkoła tańca wrocław