BACHATA WROCŁAW - Lekcje bachaty we Wrocławiu

Bachata WrocławTaniec Bachata pochodzi z Dominikany. Towarzyszy mu muzyka romantyczna i rytmiczna, która jest rozpoznawalna dzięki charakterystycznym partiom granym na gitarze. Bachata obecnie podbija cały region karaibski i jest znana również w Hiszpanii dzięki dominikańskim emigrantom, którzy tańczą ją w barach oprócz Merengue. Na początku lat 20-tych XX wieku termin "Bachata" oznaczał spotkanie towarzyskie wypełnione hulankami, którym towarzyszyły różnego rodzaju muzyka i popularne tańce. Etymologicznie słowo Bachata jest synonimem imprezy, hulanki, swawoli. Bachatą określało się powszechnie przyjęcie wyprawiane na patio w cieniu ulicznego drzewa. Ze wzmianek pochodzących z lat 1922-24 można wywnioskować, że Bachata była mieszanką towarzysko-muzyczną przepełnioną różną muzyką, tańcem, przygodami miłosnymi, przyjaźniami, alkoholem, itp., z której to mieszanki narodził się gatunek muzyczny.

Bachatę tańczyli głównie mieszkańcy przedmieści i regionów rolniczych. Na wsi tańczono ją w cieniu drzew, a w miastach - w parku lub na patio. W ten sposób Bachata powoli się rozpowszechniała.

Jak już wspomniano, początkowo muzyka była bardzo heterogeniczna, ale zasadnicza linia tematyczna piosenek od początku była w stylu tragiczno-melancholijnym, opowiadająca o zdradzie w miłości, pogardzie, wspomnieniach, przeszkodach w uzyskaniu szczęścia, nierówności społecznej, czyli piosenki miały tekst narracyjny z frazami zawierającymi często podwójne znaczenie. Z tego powodu od początku Bachata miała wielu zwolenników w środowisku pomocy domowych, niewykwalifikowanych robotników, rolników, itp.

W wyniku zmian ekonomicznych, socjalnych i kulturalnych, które nastąpiły w latach 70-tych, w latach 80-tych Bachata przeszła proces ekspansji i transformacji oraz zaczęła być znana i odnosić sukcesy komercyjne poza granicami kraju.

Zapraszam na Kurs Tańca Bachata!

 

bachata Wrocław - szkoła bachata wrocław - kurs bachata wrocław - nauka tańca bachata wrocław